Browar Bury

Promujemy odpowiedzialne spożywanie alkoholu, który przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o skutkach picia alkoholu przez osoby nieletnie przejdź na stronę Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych www.niebotak.pl

a

Browar Bury

Baltic Porter Day 2021 – DWIE PREMIERY!

Browar Bury po raz kolejny dołącza do świętowania Baltic Porter Day. Tym razem w święto bałtyckiego porteru przygotowaliśmy dla Was dwa premierowe piwa. Jedno to całkiem klasyczny porter bałtycki, drugie to powrót znanego Wam Imperial Baltic Porteru leżakowanego w beczce po bourbonie.

Baltic Porter Day to coroczne święto porterów, które uchodzą za polskie dobro narodowe

Tym razem obchodzimy go bez wielkiej pompy. Choć pandemia powstrzymała nas przed spotykaniem się i wspólnym świętowaniem, możecie spróbować wielu dobrych porterów.

Wśród nich pojawią się także dwa nasze!

Pierwszy to Porter Bałtycki 22°ten bardzo ceniony styl piwa nazywany jest polskim czarnym złotem. Gęste, treściwe, ciemne piwo niesie ze sobą bogactwo aromatyczne i smakowe. Na pierwszym planie jest tu słodowość, która przywodzi na myśl przypieczoną skórkę od chleba, pieczywo razowe i palony karmel. Towarzyszą jej wyraźne akcenty łuski kakaowej, czekolady oraz kawy. Piwo ma słodki charakter z niewielką goryczką i subtelną nutą paloną na finiszu. Świetnie sprawdzi się w długie zimowe wieczory.

Drugi to Imperial Baltic Porter Four Roses Bourbon Barrel Aged 2021. Naszą ubiegłoroczoną premierę po raz kolejny wlaliśmy do tej samej beczki po bourbonie i odpowiednio odleżakowaliśmy. Charakterne i bezkompromisowe piwo nabrało szlachetności i głębi. Nuty gorzkiej czekolady i palonej kawy wzbogacone zostały o bardzo mocne akcenty wiśniowe i śliwkowe. Finisz subtelnie uzupełniają posmaki kokosowe i wędzone.