Browar Bury

Promujemy odpowiedzialne spożywanie alkoholu, który przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o skutkach picia alkoholu przez osoby nieletnie przejdź na stronę Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych www.niebotak.pl

a

Browar Bury

RIS 25° – POTĘŻNA NOWOŚĆ

Po długim oczekiwaniu i wielu pytaniach i ponagleniach wreszcie jest! Russian imperial stout to najpotężniejsza wersja klasycznego angielskiego stylu, którym zachwycała się caryca Katarzyna II Wielka. Nasze intensywne i kompleksowe piwo, pełne jest palonego zboża, gorzkiej czekolady i ciemnych owoców. Jest skrojone idealnie do powolnego sączenia w domowym zaciszu.

Baltic Porter Day to coroczne święto porterów, które uchodzą za polskie dobro narodowe

Imperialny stout jest zwykle ukoronowaniem pracy piwowarów i Wy pytaliście o to piwo od dawna. Zresztą po raz pierwszy pisaliśmy o tym piwie jeszcze w 2019 roku! Wtedy je uwarzyliśmy nie przewidując, jakie niespodzianki przyniesie kolejny rok. Daliśmy temu piwu czas, na jaki zasługiwało. Ostatecznie leżakowało 15 miesięcy, dzięki czemu Wy macie piwo w formie optymalnej.
 
25° to oczywiście gęstość brzeczki, więc jest gęsto. Zawartość alkoholu to 10,1%, czy to dużo? Jak na piwo na pewno, jak na imperialny stout całkiem nieźle! Piwo jest intensywne i mocne. Powinno sprawdzić się w czasie panujących obecnie mrozów.